Zpěvák Tomáš Klus se pustil do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO).„Andy, to je břídil,“ prohlásil bez obalu. Nazpíval o tom dokonce píseň, ve které konstatoval, že ve vládě sedí „neschopný šméčka“, která neumí nic jiného, než všechno zakazovat a zavírat. Má-li shrnout, co si o Babišovi myslí, konstatoval, že premiér, který neumí vést lidi, by měl skončit.

Už v roce 2013 během první volební kampaně hnutí ANO Andreje Babiše Klus varoval před nástupem Babiše k moci. Tehdy mu prý Babiš dokonce volal. „Zval mě na kafe, ale já jsem mu řekl, že se nechci scházet s politikem jeho ražení,“ prozradil zpěvák.

A během těch sedmi let, co Babiš spolu s ČSSD vládne této zemi, jen naplnil všechny Klusovy obavy.

„Teď je nejjasněji vidět, jak špatným vůdcem je. Já si myslím, že pro tuhle dobu potřebujeme nějakého lídra, který má vizi, spojí nás a za tou vizí nás vede. Tu ale Andrej Babiš nikdy neměl. Jeho jediná vize je být tím vůdcem, stát v čele. Vede zemi jen proto, že potřebuje vést. Vidím v něm největší problém naší země. Je vlastně důvodem stagnace dialogu ve společnosti. Když chce člověk Babišovi rozumět a pochopit, co chce, tak vlastně zjistí, že mu nejde rozumět. Pokud mu teda ten projev nenapíše nějakej marketér,“ šil do šéfa hnutí ANO.

„Andrej je tady zbytečně dlouho, podle mě,“ shrnul svůj názor Klus s tím, že Andrej Babiš už by měl konečně skončit.

Chápe, že Česko trápí covid, ale vedle covidu je podle jeho názoru třeba věnovat pozornost i změnám klimatu, protože je to velký problém. A taky otravě řeky Bečvy. Zpěvák má pocit, že se tomuto tématu skoro nikdo nevěnuje.

V jedné věci se však kabinetu ANO a ČSSD vedeného Babišem zastal. „Nařízení vlády dodržuju,“ oznámil. Jedním dechem však dodal, že Babíš v časech epidemie neumí komunikovat se svými spoluobčany a to ani když má za zády velký tým marketérů. „Ukazuje to to, že ti marketéři tu nejsou proto, aby pomohli naší zemi, ale aby Andrej Babiš vypadal dobře,“ pravil Klus.