Asi nikoho nepřekvapí, že po zářijovém videu není zpěvák Janek Ledecký rád, že v Česku je lockdown a nesmí se skoro nic. Mimo jiné musel odložit i vánoční turné, a také 60 koncertů a 18 představení. Jeho finanční ztráta jde dle Blesku do milionů. „Dokud nesvrhneme vládu, tak zřejmě hrát nebudeme. Musíme asi jít do ulic, jinak se tahle země nevzpamatuje,“ řekl Ledecký, ale nesetkal se s dobrou odezvou.

Zpěvák a herec Janek Ledecký se proslavil na začátku podzimní vlny koronaviru, když vyzýval, aby se duplo na brzdu hysterické kampaně, za kterou podle něj stojí farmaceutické společnosti. „Ty nás tady bombardují vizemi zhroucení našeho zdravotnictví. A k tomu jako koření přidávají ze světa obrázky přeplněných márnic, kopání hromadných hrobů, a to vše jenom proto, aby nás vyděsily. Protože dobře vědí, že tohle je největší kšeft v dějinách farmacie,“ tvrdil tehdy zpěvák.

Farmaceutické firmy dle něho vydělávají na testech a až budou, tak vydělají na vakcínách. „Nejdřív testy. Kdy nám řeknou, že nejsou úplně spolehlivé, ale to víte, děláme to v tlaku, za pochodu, v bojových podmínkách. Příští rok přijdou vakcíny. Ty také nebudou super spolehlivé, ale za to budou povinné. A když nebudou povinné, tak možná zjistíme, že bez té vakcíny nás nepustí ani ke kamarádům na Slovensko,“ pravil tehdy Ledecký.

S kritikou opatření Ledecký nepřestal. Ve videu je kritizoval naposledy při 31. výročí sametové revoluce 17. listopadu, což zpěvák neopomenul připomenout. „K tomu zákaz shromažďování, zákaz vycházení, zákaz zpívání, zákaz prakticky všeho, co z nás dělá svobodné bytosti. A ještě k tomu zásadní omezení práva na vzdělání,“ poznamenal Ledecký, jaké je to výročí.

A začal se věnovat novému ministru zdravotnictví Blatnému, jenž na začátku sliboval nový přístup ke komunikaci s veřejností. Podle zpěváka bylo varovné už to, že Blatný zalhal o svém podpisu petice Milionu chvilek pro demokracii. „Místo toho se pustil do vysvětlování tajemného čísla R. Tak abychom to i my, hloupoučtí občané, pochopili. Jakože osvěta. A pak prokázal, že vůbec netuší, o čem mluví,“ pálil Ledecký do Blatného za to, že se dvakrát spletl, když číslo R vysvětloval.

Doplnil, že ani jeden z autorů PES prý není lékař. „Nicméně každý lékař vám potvrdí, že vzhledem k té metodice výpočtu je prakticky vyloučené, abychom se dostali do té první kategorie. A pozor, přichází pointa, i kdyby se to nějakým zázrakem podařilo, tak i v té první jsou zásadní a trvalá omezení našich práv a svobod. A žádná nultá už neexistuje.“ Dle Ledeckého to znamená, že omezení zde budou již napořád.

„Nic nenasvědčuje tomu, že by cokoli bylo možný. Dokud nesvrhneme vládu, tak zřejmě hrát nebudeme. Musíme asi jít do ulic, jinak se tahle země nevzpamatuje,“ prohlásil zpěvák, což se ostatně shoduje s jeho prohlášením ve videu. Zrušit už musel 60 koncertů a 18 představení v divadle. U těchto představení je Ledecký také koproducentem a investorem, čímž se jeho finanční ztráta zvyšuje. „Řádově jsou to miliony korun,“ uvedl.