Došly mu nervy, když mu do pořadu dorazil místo umělce Davida Černého nejprve jeho dvojník, a ještě pozdě. David Černý je vůbec postavička. V roce 2013 ukazoval prezidentu Zemanovi velký vztyčený prostředníček.

Moderátor České televize Jakub Železný nedávno na sociálních sítích otevřel debatu o právu moderátora vyhodit z pořadu hosta, který se mu nelíbí. V minulosti se takové případy již staly a asi nejslavnějším je v tomto směru střet dvou výrazných osobností – moderátora Jana Krause a výtvarníka Davida Černého.


Moderátor si pozval umělce, který si tehdy dělal dělal šoufky z celé Evropy v rámci díla Entropa, placeného českým předsednictvím EU. Vše ale dopadlo zcela jinak. Moderátor se rozzuřil a umělce ze studia za sprostého nadávání vyhodil. 

Kraus podle tehdejších médií nevydýchal, že Černý přišel na natáčení pozdě a navíc si přivedl tři své dvojníky, což moderátora rozhodilo a zmátlo. Kraus tehdy provozoval svůj televizní pořad, nazvaný Uvolněte se, prosím. Černý se mu ale zpětně posmíval, že tak neuvolněného člověka už dlouho neviděl.

„Řekl, že je to jeho show, a ne moje. Křičel na mě, že je to stejné, jako kdyby on vylezl na pódium a vykřikoval z něj, že dělám sračky. A pak řekl: Já půjdu na vaši výstavu a ty věci vám tam rozkopu,“ citoval tehdy umělce Černého server IDNES.cz.

Podle Krause mělo jít o to, že Černý nedorazil ve smluvenou dobu na natáčení pořadu, které probíhalo živě před diváky, kteří si zaplatili. Kraus tedy povolal „náhradního“ hosta, evangelického faráře Miloše Rejchrta.

V tu chvíli se ve studiu objevil jeden z dvojníků, který o sobě měl tvrdit, že je David Černý, ale Kraus, který o vtipu s dvojníky netušil, se vytočil ještě více. Když se pár minut před začátkem natáčení dostavil Černý, doprovázený dalšími dvěma dvojníky a ve velmi uvolněné náladě, moderátorovi povolily nervy a následoval výstup, při kterém Černého i se všemi dvojníky vyhnal ze studia.