Známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich patří k českým osobnostem veřejného života, které dostaly vakcínu proti nemoci pandemie mimo pořadník preferovaný vládou. Starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) se neudržel: „Naprostá ubohost,“ vypálil.

Zdeněk Pohlreich patří k VIP osobnostem, které dostaly vakcínu proti nemoci mimo pořadník. Ačkoli mu ještě není přes 80 let, první vakcínu od firmy Pfizer už dostal.

„Naprostá ubohost. Miláček davů jak nebude lynčován jako ostatní. Těším se, jak to budu pozorovat. Hanba by mě fackovala,“ napsal Novotný na sociální síti Facebook.

Ze židle ho zvedlo, že se třiašedesátiletý Pohlreich necítí provinile. Vakcína prý zdravotníkům jednoho dne zbyla, tak si ji nechal píchnout.

„Nebudu se omlouvat a vymlouvat. Jestli je to trestné, budu muset ten trest přijmout. Jsem 63letý chlap s některými zdravotními problémy, platím zdravotní pojištění a usoudil jsem, že to žádný katastrofální hřích není. Necítím se provinile, nicméně je mi to samozřejmě nepříjemné. Více k tomu nemám co říct,“ řekl Zdeněk Pohlreich pro ŽivotvČesku.cz.