Herce Jakuba Prachaře (37), podobně jako mnohé další umělce, nadzvedla ze židle silná slova prezidenta Miloše Zemana (76), že „umělci vytvořili svá nejkrásnější díla tehdy, když byli hladoví.” Rozhodl se proto zahájit hladovku!

„Drsný bonmot“, jak svůj výrok hlava naší země sama nazvala, vzbudil řadu negativních reakcí. Například rocker a kytarový mág Michal Pavlíček (64) se nechal slyšet: „komentovat tak ožehavé věci v téhle napjaté době tímhle způsobem mi připadá jako vrchol cynismu“. Zpěvák Michal Mareda (46), známější coby Márdi z kapely Vypsaná fixa, dokonce přitvrdil, když podotkl, že slova Miloše Zemanamu „zní podobně, jako kdyby řekl – nemocní ať umřou“. Zpěvák Daniel Hůlka (52) se pak dokonce rozhodl vrátit své státní vyznamenání s tím, že ho prezident, jehož považoval za přítele, zklamal. Nyní se k ožehavému tématu rozhodl vyjádřit i herec Jakub Prachař, jenž se v době nedávné rozvedl s bývalou modelkou a moderátorkou Agátou Hanychovou (35).

Na sociální síť totiž nahrál video, v němž s jistou nadsázkou přiznal, že pravidelně (byť z dosti bizarního důvodu) navštěvuje internetové stránky prezidentské kanceláře. „Dočetl jsem se pod čarou, že když budu hladovět, tak by moje kariéra mohla nabrat ten správný směr. No, nebudeme si nic nalhávat, za poslední dobu to nebylo nic moc,“ prohlásil až příliš sebekriticky Prachař, jenž naposledy na plátnech kin zazářil například v romantické komedii LOVEní po boku Ester Geislerové (36) a své (tehdejší) tchyně Veroniky Žilkové (59). Na televizních obrazovkách pak okouzlil diváky rolí zlého prince Egona ve vánoční pohádce Princezna a půl království.

„Takže já vyslyším této rady, začínám ode dneška hladovět a doufám, že to bude jenom lepší,“ culil se do kamery Prachař, jenž sám sebe označil za „poloumělce“ a svým fanouškům přislíbil, že je bude o průběhu své protestní hladovky (a jejího vlivu na jeho kariérní vzestup) informovat. Za svůj svérázný krok se dočkal nejenom podpory příznivců, kteří si ho zamilovali jak jako herce, tak i jako hudebníka (dlouhá léta byl členem populární kapely Nightwork), ale také od kolegů z umělecké branže. „Kubo, jdu do toho s tebou,“ bavila se například herečka a zpěvačka Yvetta Blanarovičová(57). Zpěvačka Ilona Csáková (50) mu zase poslala emotikon, co znázorňoval držení palců.