Zpěvák Daniel Hůlka, který v roce 2016 dostal od prezidenta Miloše Zemana medaili Za zásluhy, hodlá ocenění vrátit. Zeman jej jako člověk i jako prezident, který se podle něj obrátil proti národu, zklamal. Vše způsobila jedna věta.

Epidemická situace se v Česku rapidně zhoršuje, tento týden jsme zaznamenali čtvrtý rekord potvrzených případů nákazy za jeden den. Prezident doufá, že k úplnému uzavření ekonomiky a k „vypnutí“ země nedojde. „Chraň bůh! Plně souhlasím s profesorem Prymulou, že je třeba zaměřit se na volnočasové aktivity, které se ekonomiky netýkají. Protože druhý pád ekonomiky už si tato země nemůže dovolit,“ konstatoval.

S postojem prezidenta však nesouhlasí Daniel Hůlka, který se na prezidenta urazil. Hůlka, který vystupoval na demonstraci kritizující vládní opatření a hlasitě je odmítal jako omezení svobody, schytal od Zemana co proto. Prezident jej přitom v minulosti ocenil státním vyznamenáním. Jak zdůraznil, to bylo za jeho uměleckou činnost, nikoliv za jeho názory. „Doporučuji mu, aby si dal studený a mokrý hadr na hlavu a stáhl se na nějakou dobu do soukromí,“ vzkázal umělci.

Vytočený Hůlka se proto rozhodl přijít 28. října na Pražský hrad vrátit medaili Za zásluhy. „Nemohu si ponechat toto ocenění, které jsem obdržel z rukou člověka, jakým ses ukázal být. Musel bych se za sebe stydět,” dodal s tím, že prezidentovi přeje totéž, co on jemu, tedy mokrý hadr na hlavu a pobyt v ústraní. Zdůraznil přitom, že hlavě státu nepřeje nic zlého.