„V Česku se už rok nepoužívá rozum, proto se na první kolej dostal nomenklaturní člověk, jako je Prymula,“ uvedl bývalý prezident Václav Klaus, který důrazně vystupuje proti covidové panice. Na rádiových vlnách Frekvence 1 glosoval, jak si česká kotlina vede v boji proti koronavirové epidemii. Rozesmála jej některá vyjádření současného šéfa resortu zdravotnictví, a nejen jeho.

„Myslím, že rozum už se v Česku rok nepoužívá. Ta panika, která vznikla tím obrovským úlekem přesně před rokem, v tu chvíli se ten rozum dostal úplně na druhou kolej,“ konstatoval hned úvodem exprezident Klaus.

„A to, že se ten rozum dostal úplně na druhou kolej, tak to umožnilo, že se na tu první kolej dostali takoví ti nomenklaturní epidemiologové, jako jsou pánové Prymulové. Tito lidé se dostali do čela naší země a tam je toho rozumu, mně se zdá, strašně málo. To je nomenklaturní člověk,“ podotkl s tím, že za některé výstupy v době ministrování by měl Prymula dostat Oscara.

„Tento člověk, který nám sem zavedl lockdowny a strašil nás, včera prohlásil, že už ty lockdowny nemají žádný smysl, jeho způsob uvažování nemohu přijmout,“ kroutil Klaus starší hlavou.

Proto podle jeho slov Prymula nese zodpovědnost za totální rozvrat společnosti, ekonomiky, školství i veřejných financí. „Rozvrat je Prymulův důsledek. Dnešní politici jsou neviňátka v rukou Prymulů, Babiš je neviňátko v rukou Prymulů,“ nešetřil kritikou na exministra zdravotnictví.

Vláda neměla lidem vůbec slibovat, že se od koronaviru „odizolujeme“, když je tomu právě naopak. „Vláda měla lidem říkat: budete tím muset projít, epidemii proděláme. A neměla bláznit s očkováním, naskočit na propagandu farmaceutických společností. Měla nemoc léčit lékem,“ míní někdejší hlava státu.

Klaus opět zopakoval, že plošná opatření nefungují. „A jestli to už uznal i pan Prymula, tak bezva. Plošnost je ničivá, necílí na ty, kdo to potřebují, a je nesmírně nákladná,“ zdůraznil, že boj s koronavirem výrazně znemožňuje.