Tři lidé zemřeli a dva jsou v kritickém stavu v nemocnici po útoku nožem v anglickém Readingu. Policie na místě zadržela muže a útok vyšetřuje s podezřením na terorismus. Incident se stal na místě, kde v sobotu probíhala poklidná demonstrace proti rasismu a násilí.

Podle televize Sky News se útok odehrál v parku Forbury Gardens na místě, kde v sobotu probíhala poklidná demonstrace hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) proti rasismu a policejnímu násilí.

Není přitom jasné, zda incident s protestem nějak souvisel. Organizátoři demonstrace nicméně sdělili, že všichni účastníci manifestace jsou v pořádku a odešli předtím, než se útok odehrál.

Radnice vyzvala občany, aby se v oblasti „vážného incidentu“ nezdržovali. Na místo dorazily dvě sanitky, dva záchranné vrtulníky a několik policejních vozů.

Premiér Boris Johnson řekl, že myslí na všechny, kteří byli „děsivým incidentem“ v Readingu postiženi. Poděkoval také záchranným složkám na místě. Ministryně vnitra Priti Patelová na twitteru sdělila, že je zprávami o útoku „hluboce znepokojena“.

„Mé myšlenky jsou se všemi, kterých se incident týká, včetně policie a záchranářů na místě činu,“ napsala.