Ve Spojených státech přibylo za posledních 24 hodin 67 600 nově nakažených nemocí covid-19. Uvedla to agentura AFP. Spojené státy čelí vysokému růstu počtu nemocných od konce června zejména v jižních a západních státech země. Za posledních deset dní se počet nově zjištěných nakažených pohyboval v rozmezí od 55 000 do 65 000.

Rekordní počet nových případů ohlásily za posledních 24 hodin Texas a Oklahoma. Téměř rekordní byl počet nově nemocných a úmrtí také v Kalifornii. Alabama a Florida ve čtvrtek ohlásily rekordní počet úmrtí v souvislosti s covidem-19 za jeden den.

Florida kromě 156 nově zemřelých zaznamenala také bezmála 14 000 nově infikovaných, tedy svůj druhý nejvyšší denní nárůst od začátku pandemie. Na rekordní úrovni se tam stále pohybuje počet hospitalizovaných po nákaze koronavirem, jichž je nyní přes 8600.

Florida má přitom být koncem srpna dějištěm republikánského nominačního sjezdu, na němž strana oficiálně vyšle prezidenta Donalda Trumpa do boje o znovuzvolení.

Vedení republikánů ve čtvrtek po týdnech spekulací oznámilo, že vzhledem k epidemické situaci bude sjezd významně omezený co do počtu účastníků i jednotlivých doprovodných akcí.

Podle nového plánu se tak sjezd rozdrobí do několika dějišť, aby se zmenšil počet lidí, kteří se shromáždí najednou na jednom místě.

Účast na hlavních akcích také bude omezena jen na 2500 delegátů, které vyslaly jednotlivé státy, aby rozhodli o příštím nominantovi. Na závěrečný Trumpův bedlivě očekávaný proslov si pak budou moci delegáti přizvat i hosty a publikum se tam tak zvýší na asi 7000. Původně se však počítalo s více než dvojnásobnou účastí.